Brzi izbornik
 
Arhiva  
 
 
Fotogalerija
 
 
Nostalgija 
 
 
Mali oglasi
 
 
Župa Sv. Margarete
 
 
Naše gospodarstvo 
 
 
O našim strankama
 
 
Naši sportaši
 
 
Vicoteka
 
 
Vremenska prognoza
 
 
Fotokritika
 
 
Osnovna škola
 
 
Katalog informacija
 
 
Javno nadmetanje
 
 
Dobravski pijac
 
Gdje smo?

map

Potražite nas na interaktivnoj mapi!
Najnovija fotka

60godišnjaci


Arhiva novosti

godina


mjesec


prikaži
Mali oglasi

Prodajem vw passat karavan cl,...

procitajte oglase ›››

predajte oglas ›››
OD MLADOG PARTIZANA DO STAROGA JAPE
9.12.2007.

Marko Karloci (57) iz D. Dubrave  četiri desetljeća u službi glumačkog amaterskog rada. 
                       
 
«Draga moja publika, ovo nagrado kaj sem dobil to je vaše, a ne samo moje. Za to ste zaslužni vi koji ste me tuljko let podržavali, kaj sem bil najbolji, kaj ste me trpeli. Posebno bi se zahvali suprugi Ani koja me se to vreme pratila  i koja mi je se to dozvolila i dok sem bil negativac. Druga bi me već radi toga ostajla i ako rastavljeni i dalje bi bil zvami». Tim se riječima obratio mnoštvu  57-godišnji Marko Karloci  na 80-toj rođendanskoj proslavi KUD-a Seljačka sloga D. Dubrava Bilo je to po dobivanju  visokih priznanja Hrvatskog Sabora kulture i Zajednice HKUUD-a MŽ-e. Potom pljesak.
Spontan, drug, iskren za čovjeka koji je sinonim donjodubravskog glumišta. – Braco znaš li možda gdje stanuje gospodin Marko Karloci ?- upitali smo jednog dječaka po dolasku u Donju Dubravu.- Je, znam to je on smešni striček kojemu se smejemo na priredbama i saki put dok bobnja po selu- rekao je dječačić, dodavši da ima 9 godina. Kao takav već je okarakterizirao čovjeka koji svojom pojavom unosi radost u okolinu, a dok izusti prvu mami smijeh, pogotovo svojih sumještana.- Mislim da me je priroda time obdarila, to su zamijetili još dok sam bio omladinac i dok smo davali za selo priredbe- priča o svojim glumačkim počecima. Prva uloga?- Bio sam mladi vragolasti partizan u komadu kojem ne patim ime, a glumili smo ga za graničare na našoj karauli bilo mi je 17-18 godina. Potom su me pozvali u Ogranak Seljačke sloge, evo i još sam tu- priča o svojim glumačkim počecima. Rekao je da su ga primorali da uči i plesati, no ubrzo su ga otjerali.- Dok su oni išli desno, ja sem zakoraknul levo i to je bilo dosta da me «otiraju».
Dobro su napravili pa sam ostao vjeran glumi odigravši nebrojeno uloga od kojih mi leže karakterne, one iz stvarnog života jer tu osim teksta ne moram znati ništa, naprosto igram sebe u danim situacijama u kojima sam dotjerao već do staroga jape-govori o sebi. Njegove sklonosti humoru odvele su ga na mnoga kulturna događanja izvan Seljačke sloge pa je za dobivanje publike dosta bilo reći da «bu došel  Marko z Dubrave». I taj Marko je na osebujan način dobivao i dobiva publiku koja ga cijeni, cijene ga i stručnjaci pa tako s ponosom ističe 1997. godinu kada je proglašen najboljim međimurskim amaterskim glumcem. Pokazuje nam to priznanje i dodaje kako na njih ne pati, a svaki smijeh i pljesak njemu, prihvaća kao pljesak uhodanoj ekipi u kojoj ističe Štefaniju Kovač, Vladu Čmrleca, Đurđu Rusak, Vladimira Pongraca ….. ljude s kojima se poznaje na mig.
- Naše mjesto je naprosto rasadnik glumačkih talenata, a doda li se k tome entuzijazam i prijateljstvo uspjesi ne izostaju. Pokušao je pisati neke komade, bili su dobro prihvaćeni, no kaže da to iziskuje mnogo vremena, a njegov posao je zahtjevan. Radi kao pekar u Čakovečkim mlinovima, smjena od 18,30 do 2,30, a pekar je već 35 godina. Zahvalan je sadašnjem KUD-u Seljačka sloga što podređuje termine njegovih probi njemu, pa čak i priredbe. Zahvalan je i Kotoripčanima s kojima je polju glume vrsno surađivao. Njegovo okruženje odiše šalom i humorom, raznih boja, reći će mnogi.- Tako je i doma- kaže supruga Ana negdašnja plesačica u Slogi i dodaje:- Sve se kod nas radi uz šalu pa se znamo i u tom tonu posvađati. Stopama štovatelja pjesme i plesa krenuli su njegov sin Krunoslav i kći Suzana.
                     
 Da mi je na TV
Glumi ću ostati vjeran tako dugo dok me budu  trebali- kaže. Ističe  želju za nastupom na TV i smatra da bi se mogao nositi uz rame s glumama koje je u ulozi Dudeka prezentirao Martin Sagner. Marko je već i 19 godina mjesni bubnjar. S bubnjem ruskoga porijekla montiranog na biciklu zove ljude na ulicu i na svojstven ih način obavještava o novostima v Dobravi. Mnogi na ulicu dođu radi njega, da se nasmiju onako za dušu jer obavijesti su dosadne, ljudima nedostaje smijeha.

Tekst i snimka: Mladen Grubić
...


  Supružnici Karloci, Ana i Marko



  Marko na daskama koje život znače



  Marko dirnut velikim priznanjem i nagradom




Privrednici



















Anketa

Rezultati

Raspored sv. misa
Nedjelja
13.10.2013.
7.30 za + Čižmešija Ceciliju god., Tomu i + rod.
10.30 ŽUPNA


bottom
Coldreactor - home of Damir Karić