|

Potražite nas na interaktivnoj mapi!
|
|
|
|
| NAČELNIK VARGA O „RUŠENJU PARKA“ |
|
2.4.2009.
Načelnik Općine Donja Dubrava g. Marijan Varga, ponukan naslovnicom posljednjeg broja „Lista Međimurje“, obratio se glavnom uredniku istog, g. Ivici Jurgecu, pismom. Pismo Načelnika Varga možete pročitati u nastavku.
OPĆINSKI NAČELNIK Donja Dubrava, 02. travnja 2009.
MEĐIMURJE d.d. Zrinsko-frankopanska 10 40000 Čakovec na osobnost glavnog urednika Ivice Jurgeca
Poštovani gospodine glavni uredniče,
Molim Vas da sukladno zakonskoj obvezi objavite moj odgovor na uvredljiv naslov «VANDALIZAM U DONJOJ DUBRAVI Načelnik Varga motornom pilom srušio povijesni park», kao i niz nemoralnih podnaslova.
VANDALIZMA NEMA - SAMO PROVEDBA LEGITIMNIH ODLUKA
Doista teško je shvatiti zašto jedan glavni urednik, koji kreira naslove i podnaslove nekih članaka, izvršenje odluka Općinskog vijeća i Poglavarstva Općine Donja Dubrava naziva vandalizmom? Sam tekst napisan je skoro realno, ali da ponovim. Rasprava oko uređenja parka Nikola Zrinski u centru Donje Dubrave vodi se već više godina, a zadnja je počela formiranjem prijedloga proračuna Općine za 2009. godinu početkom studenog prošle godine. Prijedlozi proračuna su prihvaćeni od političkih stranaka, Poglavarstva, a potvrdilo ga je Općinsko vijeće jednoglasno. U proračunu se za park predvidjelo 110.000 kuna, u što je uključeno uređenje hortikulture, postavljanje postolja za bistu Nikoli Zrinskom i uređenje staza novim šljunčanjem. Za raspravu oko uređenja hortikulture pribavljeni su elaborati dviju tvrtki, a obje su predložile potpuno micanje svega nasada zbog dotrajalosti i ne uklapanje u nove nasade. Ove prijedloge analizirao je Odbor za uređenje mjesta, Odbor za zaštitu prirode i turizam, Župni ured i Zaštitarsko ekološka udruga Senjar (koja na prvi sastanak nije došla niti je dala svoje pismeno očitovanje kao ostali). Na zajedničkom sastanku svih vijećnika, poglavara, predsjednika dvaju Odbora, Udruge žena i Udruge ZEUS potvrđen je prijedlog za potpunim uklanjanjem drveća od svih, osim djelomično od Zeusa, koji je tražio da se ginkgo ostavi. Zaključak je bio da se prihvati prijedlog struke i odstrani i ginkgo, ali da se nasade novi. Postojeći ginkgo rastao je zagušen visokim drvećem i nije se razvio u estetski prihvatljivo drvo (za koji gotovo i nitko nije znao jer ga nije bilo vidjeti), pa je zaključeno da se posadi novi koji će se adekvatno njegovati sa ostalim nasadima. Dakle za Vas je vandalizam provedba jednoglasne odluke svih legitimnih tijela sustava lokalne samouprave !? No od vašeg lista to i nije slučajnost. Do sada sedam objavljenih članaka potpisanih imenima i prezimenima nepostojećih osoba koje iznose laži na moj rad držite u tajnosti, ne poštujući Zakon o pravu na pristup informacijama, i ne želite odgovoriti na moj pismeni upit kako bih mogao podnijeti tužbu zbog iznijetih laži. Dakako da ću nakon ovog biti prisiljen pravnu zaštitu zatražiti putem suda.
S poštovanjem
Marijan Varga
Kako će park izgledati nakon završetka radova možete pogledati na velikoj slici ovdje, i na malim slikama ispod....
|
|
|
|
|
|
|
Nedjelja
13.10.2013.
7.30 za + Čižmešija Ceciliju god., Tomu i + rod. 10.30 ŽUPNA
|
|
|
|
|
|