NOVOSTI

Nogometašima samo bod u Dekanovcu

U 5. kolu prvenstava u 2. međimurskoj nogometnoj ligi, slupina A, nogometaši NK “Dubravčan“ su  na gostujućem terenu, u Dekanovcu, upisali  prvi remi u prvenstvu. Dubravčan je tokom utakmice stvorio 10-tak stopostotnih  prilika za gol, a domaćin je uputio tek jedan udarac na gol i ostvario neriješen rezultat 1:1. Dubravčan je po... detaljnije

Krštena Lori Majcen

Dana 16. rujna naša je župna zajednicu sakramentom krštenja dobila novog člana. U prisustvu svojih roditelja i kumova krštena je Lori Majcen (Roditelji:  Boris Majcen  i Morena r. Horvat;  Kumovi:   Hrvoje Strbad i Adrijana r. Mikulan).
Roditeljima čestitamo i želimo im da uz pomoć kumova odgoje dijete u duhu na k... detaljnije

Pet generacija proslavilo obljetnice

Minule je vikend 5 generacije Dobravčana i njihovih suškolaca iz Donjeg Vidovca proslavilo obljetnicu napuštanja osnovnoškolskih klupa. Slavilo se: 20 godina od završetka osnovne škole, 25 godina od završetaka  osnovne škole i 40 godina života, 30 godina od završetaka  osnovne škole i 45 godina života, 35 godina od završetaka  o... detaljnije

Derbi pobjeda za 2. mjesto

U vrlo važnoj utakmici jesenskog dijela prvenstva nogometaši NK “Dubravčan“ u 4. su kolu na domaćem terenu  upisali treću pobjedu  i to protiv vodećeg na tablici NK „Vidovčan“  rezultatom 2:1. Pobjeda je ostvarena u zadnjih 15 minuta utakmice. Tokom cijele utakmice „Dubravčan“ je imao terensku inicijativu. Gosti su poveli u 36. ... detaljnije

Nicole Mikulan viceprvakinja Austrije u parovima

Četrnaestogodišnja  Dobravčica Nicole Mikulan je  na državnom prvenstvu Austrije do 16 godina u pratnji brata "coacha" Mischella postala viceprvakinja u parovima, a gdje je nesretno izgubila sa svojom višegodišnjom partnericom Elisabeth Kölbl  Champions-tiebreak, dok je u pojedinačnoj konkurenciji zapela u četvrtfinalu i to od s... detaljnije

Slogaši u Lendavi

Na poziv Hrvatskog kulturnog društva Pomurje iz Lendave  naši „Slogaši“ su 2. rujna 2017. sudjelovali na 38. Lendavski trgatvi u povorci i Folklornom festivalu. Unatoč kišovitom vremenu mnogo ljudi je došlo pogledati povorku i folklorni festival. Izveden je splet međimurskih kola. Plesače je za nastup pripremio Nino Klobučarić, a svirače Antun... detaljnije

Pridružite se preloškim maržoretkinjama

Udruga mažoretkinja Grada Preloga poziva sve zainteresirane djevojčice da nam se pridruže u igri, plesu i zabavnim koreografijama. Upisi će se vršiti tijekom rujna u dvorani Srednje škole Prelog u terminima treninga:

ponedjeljkom od 19- 20.30h i
petkom od 17- 18.30h

Gostujućom pobjedom u derbi s vodećim „Vidovčanom „

Nakon poluuspješnog otvorenja (poraz-pobjeda) nogometaši NK “Dubravčan“ u 3. kolu kao gosti upisali su  sigurnu pobjedu i to opet sa 6:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u prvih 23 minuta prvog poluvremena kada je bilo 3:0 za „Dubravčan“. Strijelci za „Dubravčan“ bili su redoslijedom Nikola Bažinčić u 5. i 21. minuti, Goran Klemenčić ... detaljnije

Još nisu za odbaciti

U subotu 2. rujna DVD Donji Kraljevec bilo je uzoran domaćin 5. Susreta vatrogasnih veterana čiji je organizator bio Klub vatrogasnih veterana Vatrogasna zajednica Međimurske županije. Natjecanja su održana na terenima uz društvene prostorije.
- Radostan sam što imam s vama prigodu podijeliti radost ovoga dana, a svaki vaš uspjeh je ... detaljnije

Puno tamburaša – puno instrumenata

Ove godine KUD Seljačka sloga Donja Dubrava obilježava 90. godina uspješnog djelovanja i čuvanja baštine našeg mjesta. Kroz 90. godina je kroz prostorije KUD-a prošlo mnogo plesača i tamburaša koji, da bi mogli djelovati u cilju čuvanja baštine, trebaju za svoj rad kvalitetne nošnje i instrumente koji će pratiti njihovu volju i želju za bavlje... detaljnije

Gostovanje na natjecanju u kuhanju bunceka u Mađarskoj

Minuli je vikend, točnije u subotu 26.08.2017. godine, u mjestu Zalamerenye u susjednoj Mađarskoj održano natjecanje u kuhanju bunceka pod nazivom XVII. „Okusi mjesta Zalamerenye“. Na natjecanju su sudjelovali i naši dobravčani Vladimir Štefić i Neven Lisjak koji su pripremali buncek s krumpirom pod pekom te ostvarili dobre rezultate. U organi... detaljnije