NOVOSTI

DUBRAVČAN POBIJEDIO SIVICU

U dvanaestom kolu II. Županijske lige – istok NK Dubravčan je na domaćem terenu pobijedio NK Dubravu iz Sivice rezultatom 4-0. Pogotke su postigli Pongrac Mateo (2), Švenda Dejan i Pahek Niko.
Prvo poluvrijeme završava rezultatom 1-0, u drugom na samom početku svoj drugi pogodak postiže Pongrac Mateo, poslije tog pogotka gosti trkačk... detaljnije

UZBURKALA SE GLAZBENA SCENA V DOBRAVI

U posljednje vrijeme došlo je do velikih promjena na  glazbenoj sceni naše Općine. Prema vijestima iz TS „Frankopani“ oni će nakon mnogih  kadrovskih promjena nastaviti svirati pod novim imenom. Nakon što je minule godine sastav napustio Marijan Zvonar, a pristupili mu Nikola Matulin i Željko Sabolić, minuli tjedan sastav su zbog za... detaljnije

PUBLIKA NAS „NOSILA“ DO NOVE POBJEDE

Do nove pobjede u C-ligi nad solidnom ekipom KK „Lepoglava“ nosila nas je naša publika. Skupio se u dvorani Osnovne škole veliki broj ljubitelja košarke koji su glasnim navijanjem doprinijeli novoj pobijedi. Cijeli smo susret bili u laganom zaostatku i tek smo u posljednjoj četvrtini uspijeli doći u rezultatki egal i slomiti žilave Lepoglavčane. Us... detaljnije

IZASLANSTVA OPĆINE I UDVDRa NA GROBOVIMA BRANITELJA

U povodu blagdana Svih svetih izaslanstva Općine i UHVDR-a ogranak Donja Dubrava s načelnikom Draženom Miser  i predsjednikom Nevenom Lisjakom na mjesnom groblju zapalilo je svijeće kod groba  prvog poginulog branitelja iz Međimurja, Predraga Jurčeca te kod središnjeg križa Kamenog raspela na mjesnom groblju. Svijeće su zapalili i kod svo... detaljnije

NOVI TLAKOVCI NA PLATOU ISPRED MRTVAČNICE

Ugradnjom betonskih opločnika i rubnjaka ispred mrtvačnice završene su ovogodišnje aktivnosti Općine na uređenju mjesnog groblja. Umjesto dotrajalih starih kulir ploča postavljeni su novi opločnjaci ( tlakovci ) u površini od 255 m². Navedene radove izvela je tvrtka HOGRA hortikultura-graditeljstvo iz Mihovljana, koji su ujedno bili i iz... detaljnije

TRIBINA „DRUŠTVENI KAPITAL ZAJEDNICE“

Dana 06.studenog 2013.g. (srijedu) s početkom u 18 sati, u prostorijama Informacijskog centra Doma kulture „Zalan“ održati će se tribina pod nazivom „Društveni kapital zajednice“. Tribina se organizira u sklopu projekta „Otvorene mogućnosti!?“, financiranog od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj... detaljnije

MUŠKARCI SU S MARSA, ŽENE SU S VENERE

Minuli vikend, članice Udruge žena naše Općine su posjetile zagrebačko kazalište „Vidra“ gdje su gledale kazališnu predstavu "Muškarci su s Marsa, žene su s Venere". Predstavu nastalu prema knjizi  američkog bračnog terapeuta Johna Graya, izdanoj 1993. godine, gledalo je 50 članica Udruge.... detaljnije

NOGOMETAŠI VETERANI POBIJEDILI PRVAKA VETERANSKE LIGE

Vrijednu pobjedu zabilježili s  veterani nogometnog kluba  „Dubravčan“ koji su u Donjem  Vidovcu pobijedili aktualnog prvaka veteranske nogometne lige NK „Vidovčan“ sa 6:3, poluvrijeme 3: 1. Obje ekipe nastupile su u gotovo najboljim sastavima. Za „Dubravčan“ su nastupili: Tihomir Međimurec, Nikola Pongrac, Ivan Štefić, Dejan Knez, D... detaljnije

TEŽAK PORAZ KUGLAČA U ČAKOVCU

Nastavlja se serija loših igara kuglača Dubravčana u gostima. Više nego uvjerljivo je upisan poraz protiv ekipe Željezničara iz Čakovca. Počasni poen je osvojio Cenko u najnapetijem dvoboju večeri. Tako je domaćin skočio na drugo mjesto, a Dubravčan ostaje na začelju bez bodova. Zbog praznika se ovaj vikend ne igraju prvenstveni dvoboji, Zato je na... detaljnije

POBJEDA NOGOMETAŠA U D.MIHALJEVCU

U jedanaestom kolu II. Županijske lige – istok NK Dubravčan je gostovao u Donjem Mihaljevcu kod NK Drave te pobijedio rezultatom 2:1. Oba pogotka postigao je Brljak Benjamin. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1-1. Dubravčan prvi dolazi u vodstvo pogotkom Benjamina u 39´. Na žalost Dubravčan nije izdržao do poluvremena te prima pog... detaljnije

AVIONSKE SNIMKE DOBRAVE DRAGUTINA FELETARA

Prof. dr. Dragutin Feletar, veliki je zaljubljenik u fotografiju. Između ostalog autor je velikog broja starih fotografija našeg mjesta, objavljenih u monografiji te na nedavnoj izložbi starih razglednica Dobrave.  Minuli mjesec imao je priliku iz zraka slikati  više mjesta Međimurja i Podravine. Naravno, „zaustavio“ se i iznad Dobr... detaljnije

MISCHELL MIKULAN S TOP 10 IGRAČIMA SVJETSKOG TENISA

Mischell Mikulan veliki je teniski zaljubljenik i vrlo perspektivan igrač. Već smo, na ovim stranicama, izvještavali o njegovim i uspjesima njegove mlađe sestre, na turnirima mlađih dobnih kategorija. Minuli vikend iskoristio je  priliku i upoznao najbolje svjetske igrače bijelog sporta.