NOVOSTI

Vikend akcije Nautičkog kluba „Fljojsar“

U subotu, 29. ožujka, nas dvadesetak članova Nautičkog kluba „Fljojsar“ sa obiteljima i simpatizerima Kluba obavili smo proljetno čišćenje obale nautičkog doma. Nakon sakupljanja smeća uz obalu, kojeg je bilo u izobilju, pokosili smo travu i porezali divlje raslinje. Stare zastave zamjenili smo novima, a uz višesatni rad i trud pojedinih članova za... detaljnije

U derbiju začelja Vidovčan bolji od Dubravčana

U susjednom derbiju odigranom na sportskom parku „Kalanica“ u Donjem Vidovcu, domaćin NK Vidovčan pobijedio je naš NK Dubravčan rezultatom 2-0. Domaćini su od samog početka utakmice ušli čvrsto i sa željom za pobjedu, dok se za Dubravčan to ne može reći. Čast pojedincima koji uvijek pruže maksimum, ali većina igrača Dubravčan... detaljnije

Poraz kuglača u oproštaju s drugom kuglačkom ligom

Premijerna sezona Dubravčana u 2. HKL-RS završila je porazom. Teško je bilo stvoriti dodatni adrenalin za utakmicu koja nije ništa odlučivala ali šteta što je odmah u prvom dijelu trojac Dubravčan (Miser,Šimunić,Fabić) dobio kvalitetnu lekciju od mladih snaga Koprivnice. Time je pitanje pobjednika bilo riješeno ali su u drugom dijelu bili napetiji ... detaljnije

Juniori Dubravčana na poluzavršnici prvenstva Hrvatske

Kao najmlađa ekipa u juniorskoj konkurenciji,  sa samo dva prava juniora, naši su dečki u regularnom  djelu sezone završili na odličnom drugom mjestu i time nadmašili sva očekivanja te  izborili nastup na poluzavršnici prvenstva Hrvatske. Taj uspeh je još veći kad znamo da smo ušli u TOP 20 momčadi Hrvatske  kao najmlađa m... detaljnije

NK „Međimurje“ porazio juniore u kupu NS Međimurja

U osmini finala juniorskog kupa NS Međimurja, jučer, 03.04.2014., na Krbulji su snage odmjerili NK „Dubravčan“ i NK „Međimurje“ iz Čakovca. Iako su dobar dio utakmice bili ravnopravni protivnik, naši su mladi nogometaši utakmicu izgubili s 4:0. Ostaje žal što je ždrijeb bio nemilosrdan i našim nogometašima, već u ranoj fazi natjecanja dodijelio prv... detaljnije

Proljetna radna akcija ribiča

U nedjelju, 30. ožujka, članovi SRD “Štuka“ , izvršili su proljetne čišćenje svoje dionice uz derivacioni kanal. Uz čišćenje dionice, očistili su i okoliš Ribičkog doma, betonirali terasu ispred pečenjare te izvršili iskop, za polaganje kabla svjetla u zahodima. Akciji se odazvalo 35 ribiča, a završena je zajedničkim ručkom. ... detaljnije

Nordijsko hodanje na Krbulji

U subotu, 29.3.2014. u prijepodnevnim satima održana je posljednja radionica „Programa zdravog života“ nordijsko hodanje koje je demonstrirala trenerica, licencirana voditeljica nordijskog hodanja Lana Križarić. Radionica se odvijala  u dvije grupe na školskim sportskim terenima na Krbulji. Bilo je zanimljivo vidjeti i okušati se u nordijskom ... detaljnije

Obavijest mještanima

Obzirom na situaciju u posljednjih mjesec dana kada je urušeno nekoliko prekrasnih i zdravih stabala na javnim površina i to na vlastitu inicijativu načelnik Općine Dražen Miser i Odbor za zaštitu okoliša i uređenje mjesta obavještava mještane da  ne ruše drveće na javnim površinama bez dobivene suglasnosti Općine. Ubuduće ukoliko netko ... detaljnije

Konačno je pobijeđeno i to „Nedelišće“!

Ovo je bila posljednja domaćinska utakmica i završena je na najbolji mogući način, pobjedom nad izravnim konkurentima za 2. mjesto ekipom „Nedelišća“, ukupnim rezultatom 63 - 52. Koliko su gosti neugodni protivnik pokazuje podatak da smo tek u drugom poluvremenu sustigli zaostatak i prelomili utakmicu. Pobjeda je stig... detaljnije

Đuro Haramija, 60 godina na glazbenoj sceni

Na Skupštini Puhačkog orkestra Donje Dubrave, održanoj minuli tjedan, Đuro Haramija (1940.) primio je zahvalnicu za 60 godina kontinuiranog rada u glazbenoj kulturi Donje Dubrave. Zahvalnicu je, najstarijem članu orkestra, predao predsjednik Vedran Klarić.
Svoju glazbenu karijeru, Đuro je  počeo je 1953. godine, kao trinaestogodišnjak... detaljnije

Prekasno se probudili

Kuglači Dubravčana su odradili još jednu čvrstu domaćinsku utakmicu. Već nakon prvog dijela su imali vodstvo od 2-1 i pedesetak čunjeva prednosti. Poene su osvojili Miser zahvaljujući kvalitetnom početku (292) i Šimunić zbog slabijeg protivnika. Veliki posao je odradio i Fabić iako nije osvojio poen ali je najboljeg igrača gostiju držao na pristojn... detaljnije

Dubravčan remizirao u Držimurcu

U 20. prvenstvenom kolu NK „Dubravčan“ je gostovao u Držimurcu kod NK „Omladinc“. Utakmica  je završila bez pobjednika rezultatom 1-1. Prvo poluvrijeme pripalo je Dubravčanu. Iz ubačaja sa desne strane u 21 minuti Bojan  Brkić postiže pogodak za 0-1 te se tim rezultatom odlazi na odmor. Solidna igra Dubravčana i u nastavku drugog poluvrem... detaljnije