procitajte oglase ›››

predajte oglas ›››
PORAZ KOŠARKAŠA U DERBIJU KOLA
13.12.2008.

U derbiju 8 kola B košarkaške lige, u sudaru dvije dosad neporažene momčadi, KK“Dubravčan“ je izgubio utakmicu protiv KK“Križevci“ s 52:63. Problemi pred utakmicu počeli su prije tjedan dana, u utakmici 7. kola u Koprivnici, kada je zbog udarca u koljeno ozlijeđen organizator igre Ivica Haramija, a nastavljeni na trening-utakmici u srijedu kada je Renato Lukša slomio šaku. Praznina koja je nastala izostankom dvojice igrača prve petorke pokušala se nadoknaditi aktiviranje Kristijana Krušlja koji je posljednju utakmicu odigrao prije 20 mjeseci.
Naši su košarkaši u utakmicu ušli vrlo nervozno i protivnik je tijekom prvog poluvremena stalno bio u vodstvu. Prijelomni trenutak utakmice dogodio se u 18. minuti kada Boris Majcen nesportski reagira na niz provokacija i udaraca igrača kojeg je „čuvao“ i biva isključen.
Poluvrijeme „Dubravčan“ završava na -14 s petorkom Kristijan Krušelj, Vedran Jakupak, David Štefić, Božidar Međinurec i Brljak Ivica na parketu i s pet juniora, dojučerašnjih osnovnoškolaca na klupi nasuprot iskusnog protivnika koji rotira 10 igrača.
Da li je na pomolu katastrofalan poraz? Malo tko je vjerovao da će drugo poluvrijeme biti rezultatski neizvjesno. A bilo je upravo takvo.
Drugo poluvrijeme naši košarkaši otvaraju s tri uzastopne trice Vedrana Jakupaka te uz vrlo dobru obranu kojom su tjerali protivnika na greške, dolaze na -5 koševa razlike.
Da li je na pomolu nevjerojatan preokret? Ne do njega nije došlo.
Iskusni košarkaši iz Križevaca presingom i agresivnom igrom izmaraju našu petorku i dobivaju utakmicu.
Utakmicu je obilježilo vrlo loše suđenje jednog od sudaca. Gospodin je dosudio 5 tehničkih pogrešaka i jednu isključujuću. Svojim odlukama utakmicu je učinio vrlo nervoznom. Ne mogu tvrditi da je „vukao na jednu stranu“ i da bi „Dubravčan“ dobio utakmicu uz bolje suđenje, Križevčani su bolji od ovako okrnjenog „Dubravčan“. Međutim, kada u utakmici koja ničim  nije odstupala od tipične prvenstvene utakmice dosude toliko disciplinskih mjera i to sve jedan sudac i kad je poslije utakmice glavna tema razgovora suđenje, a ne igra onda definitivno sa suđenjem nešto nije bilo u redu.
Vjerujem da bi „Dubravčan“ u kompletnom sastavu bez većih problema dobio utakmicu.Da li sam u pravu vidjet ćemo na proljeće u Križevcima....